Eliminacje do finałów igrzysk

0
    136

W piątek, 12 października, rozegrane zostaną w Poznaniu finały XIV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Trzy dni wcześniej w wojewódzkim finale wystąpią lekkoatleci. W tym tygodniu odbyły się kwalifikacje do obu imprez. Sztafety rywalizowały o awans w czwartek, 4 października, w pleszewskich Plantach. Świetnie spisała się reprezentacja dziewczyn naszej szkoły, która zajęła pierwsze miejsce. Pobiegły: Karolina Chwalińska, Klaudia Wróblewska, Patrycja Taczała, Klaudia Przeorek, Aleksandra Mocek, Roksana Kantek, Klaudia Sójka, Katarzyna Kaczmarek, Oktawia Nawrocka i  Pamela Szubert . Chłopcy zajęli drugą lokatę, ustępując reprezentantom ZSPP CKU Marszew. We wtorek, 2 października, odbył się w Ostrowie Wlkp. rejonowy finał „Licealiady” w lekkiej atletyce. Kwalifikację zdobywali wyłącznie zdobywcy medalowych lokat. Piotr Walczak był trzeci w rzucie oszczepem (39.56), podobnie, jak Klaudia Wróblewska w biegu na 100mppł. (19.00). Blisko awansu byli ponadto Szymon Augustyniak w skoku wzwyż (1.70) i Jakub Nowacki w rzucie oszczepem (39.23). Obaj zajęli czwarte pozycje. Opiekunem naszej młodzieży był Robert Ratajczak. (ph){gallery}05102012{/gallery}