Kwietniowe sukcesy sportowców z ZST

0
    38

Kwiecień upłynął pod znakiem  sportowych sukcesów uczniów z naszej szkoły. Podczas rozegranych w Dobrzycy Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych zajęli czwarte miejsce w stawce 69 placówek z całego województwa, a powiat pleszewski został sklasyfikowany na drugim miejscu. W mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce, przeprowadzonych w Żerkowie, złoty medal wywalczył Szymon Augustyniak, który w skoku wzwyż osiągnął rezultat 1,75m. Opiekunem naszej młodzieży był Robert Ratajczak. Bardzo dobry występ odnotowali piłkarze. W powiatowych eliminacjach XIV „Licealiady” pokonali 2:0 I LO w Pleszewie, 5:0 ZSUG Pleszew oraz 5:1 ZSPP CKU w Marszewie, zajmując pierwsze miejsce. W mistrzostwach rejonowych, rozegranych w Kaliszu, podopieczni Dariusza Załęskiego byli bardzo bliscy awansu do ścisłego finału. W pojedynkach grupowych pokonali ZSP nr 2 w Kaliszu 3:2 oraz ZSP w Koźminie Wlkp. 4:3 i po porażce 0:1 z I LO w Ostrzeszowie zajęli w grupie drugą lokatę (decydowała tabelka pomocnicza, bo kaliszanie, pleszewianie i ostrzeszowianie zgromadzili po 6 punktów). W pojedynku  o trzecią lokatę zespół z Zielonej uległ 0:1 ZSP nr 1 w Kępnie.