Praktyki zawodowe potwierdzone certyfikatem

  0
  87

  Nasi uczniowie z Technikum Mechatronicznego wrócili z dwutygodniowych praktyk zawodowych w Powiecie Ammerland. Praktyki organizowane są w ramach partnerstwa naszej szkoły z BBS Ammerland w Rostrup / Dolna Saksonia. Pobyt w Niemczech sfinansowany został w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER. Finansuje on zagraniczne staże uczniowskie dzięki środkom unijnym Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach programu uczniowie wzięli, przed wyjazdem, udział w zajęciach kulturalno – językowych oraz odbyli tzw. przygotowanie pedagogiczne.
  Podczas pobytu w Niemczech uczniowie zdobyli doświadczenie zawodowe, „szlifowali” techniczny język niemiecki i poznali organizację pracy w niemieckich przedsiębiorstwach. Realizowany był także program kulturalno – sportowy obejmujący: bowling, wycieczki rowerowe i zwiedzanie Oldenburga. Największą atrakcją był z pewnością weekendowy pobyt na wyspie Norderney, jednej z siedmiu wysp wschodnio fryzyjskich na Morzu Północnym.

  {gallery}20170327{/gallery}

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here