ALEKSANDRA MELKA laureatką IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

0
695

12 kwietnia 2019 roku na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się IX Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach, zorganizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwa Finansów.
W finale konkursu brali udział uczniowie z 10 regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach: łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz pomorskiego.
Tematem przewodnim Konkursu był „podatek dochodowy od osób fizycznych”, natomiast pytania dotyczyły również tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.
Konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwszy z nich – pisemny, wyłonił 26 osób do części ustnej. Po przeprowadzeniu tej części wyłoniono 10 laureatów z całej Polski.
Wśród nich była Aleksandra Melka z klasy IV TEH, która jako jedyna z Wielkopolski znalazła się w ścisłym finale i zajęła 9 miejsce.
Na zakończenie odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatom wręczono atrakcyjne nagrody i dyplomy. Opiekunem szkolnym konkursu jest p.Monika Gramczewska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!