KLASOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ

0
    318

W środę 15.04.2015r. rozegrane zostały Klasowe Mistrzostwa ZST w piłce siatkowej. Do udziału w zawodach zgłosiło się 8 drużyn, które zostały rozlosowane w dwie czterozespołowe grupy (Gr.A: III TR, III TI, I LO, I TI, Gr.B: II TI, II TSŻ, I TEH, II TR). W poszczególnych grupach rywalizacja o dwa miejsca premiowane awansem do półfinału toczyła się systemem „każdy z każdym”. W fazie półfinałowej zwycięscy grup zmierzyli się z zespołami z drugich miejsc. Tryumfatorzy półfinałów spotkali się w finale zaś pokonani zmierzyli się w meczu o 3 miejsce. Po emocjonujących eliminacjach do półfinału awansowały 4 drużyn: III TI i III TR z grupy A, II TI i II TSŻ z grupy B. Mecze półfinałowe pomiędzy III TI a IITSŻ i IIITR a II TI były jednostronne a po ich rozegraniu do finału awansowały klasy III TI i III TR. Reprezentacje klas II TI i II TSŻ spotkały się w meczu o 3 miejsce. Spotkania finałowe zrekompensowały brak emocji w półfinałach. Oba kończyły się wynikami 2:1 a szczególnie mecz o „złoto” swą dramaturgią mógłby konkurować z niedawnym finałem Mistrzostw Świata. Ostatecznie mistrzami naszej szkoły została klasa III TI, drugie miejsce przypadło klasie III TR a trzecie II TI.

Najlepsze zespoły uhonorowane zostały medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców, które wręczył dyrektor Marek Szczepański. Organizatorami zawodów byli nauczyciele w-f: R.Ratajczak, M.Szczepaniak, D.Załęski, A.Kukuła.