Kolejna akcja honorowego oddawania krwi

    0
    569

    W Naszej szkole odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi. W akcji, która zgromadziła przeszło 70 krwiodawców udział wzięli uczniowie  Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych, II Liceum Ogólnokształcącego i absolwenci naszej szkoły. W efekcie oddano około 30 litrów życiodajnego płynu. Warto wiedzieć, że istniejący przy naszej szkole klub, od roku 2001 może poszczycić się udokumentowaną liczbą 1725 donacji, a od chwili swego powstania w 1996 roku grubo ponad dwoma tysiącami donacji (w latach 1996 do 2000 przy pleszewskim szpitalu istniał punkt krwiodawstwa i z tego okresu brak nam szczegółowych danych). Łatwo zatem stwierdzić, że nasi krwiodawcy, ratując życie i zdrowie innych oddali w ciągu tych kilkunastu lat PRZESZŁO TONĘ KRWI ! Oddawanie cząstki samego siebie to chyba najbardziej honorowy wymiar działalności jaką może podejmować człowiek.

    {gallery}20042012{/gallery}