MECHATRONICY Z III KLASY W VOLKSWAGENIE

0
696

W środę 07. marca klasa III tr oraz 5 chłopców z II ts wybrała się na wycieczkę do Zakładów Volkswagen Poznań-Antoninek. Uczniowie zwiedzali Dział Budowy Karoserii, nowoczesną Lakiernię i Dział Montażu. W proces ten zaangażowani są tysiące ludzi oraz dziesiątki robotów.

Ciekawostką jest fakt, że karoserie można malować tam na 136 różnych kolorów, przyjaznymi dla środowiska farbami wodorozcieńczalnymi. Dział Montażu Volkswagen Poznań jest jednym z największych obszarów pod względem ilości pracowników. Montaż dwóch modeli Caddy i Transportera odbywa się w hali o pow. 29.000 m2 (powierzchnia ok. 5 boisk do piłki nożnej). Uczniowie zobaczyli ciekawy proces o nazwie „WESELE”. Wesele to połączenie częściowo wyposażonej karoserii z zespołem napędowym. Uczniami opiekowali się p. Krystyna Mastalerek, p. Katarzyna Staszak oraz p. Ireneusz Trzeciak