Obchody Święta Kombatanta

    0
    313

    W tym roku obchodzimy 70-tą rocznicę zakończenia II wojny światowej; największego w dziejach konfliktu zbrojnego. W jego wyniku Polska utraciła prawie 6 milionów swoich obywateli, ponad połowę swojego terytorium i na kilkadziesiąt lat stała się satelitą Związku Sowieckiego. We środę 19 maja odbyły się w Pleszewie powiatowe obchody Święta Kombatanta, honorujące naszych kombatantów i uświetniające tę rocznicę. Uczennice i uczniowie z klas I liceum ogólnokształcącego, II technikum ekonomicznego, III technikum mechatronicznego i III technikum informatycznego Zespołu Szkół Technicznych, zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez nauczycieli Różę Dzierbińską – Nowacką i Janusza Waliszewskiego. W uroczystości, która zgromadziła kilkudziesięciu pleszewskich kombatantów, wzięli udział Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki, który jako gospodarz uroczystości oddał hołd zgromadzonym kombatantom, Naczelnik Wydziału Oświaty Sławomir Sobczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Technicznych p. Marek Szczepański i nauczyciele pleszewskich szkół ponadgimnazjalnych. Obchody uświetnił udział członków Drużyny Tradycji 70 pułku piechoty z Pleszewa.

    {gallery}20150521{/gallery}