Pod koszem i siatką

    0
    493

    Udane występy odnotowały nasze zespoły na sportowych arenach XIII „Licealiady”. W mistrzostwach powiatu, przeprowadzonych 20 stycznia w hali ZST, koszykarska reprezentacja chłopców pokonała I LO w Pleszewie 36:35 oraz ZSPP CKU Marszew 39:33, zajmując pierwsze miejsce. Nie zawiodły też dziewczyny, które zwyciężyły koleżanki ze „Staszica” 19:8. Obie drużyny z „Zielonej” zakwalifikowały się do półfinałów kaliskiego rejonu, zajmując w nich drugie lokaty. Dziewczyny podczas zawodów, przeprowadzonych 24 stycznia w Ostrowie Wlkp., pokonały 25:23 I LO Ostrzeszów oraz uległy 11:93 faworyzowanym koszykarkom z IV LO w Ostrowie Wlkp. Chłopcy w podobnych zawodach, rozegranych 26 stycznia w Kaliszu, zwyciężyli I LO Krotoszyn 40:19 i przegrali 26:46 z II LO w Kaliszu. Obie nasze reprezentacje, prowadzone przez Joannę Sołtysiak, uplasowały się w kaliskim rejonie na czwartych pozycjach. W piątek, 27 stycznia, po powiatowy triumf sięgnęły siatkarki z ZST, zwyciężając w sali sportowej ZSUG-u rywalki z I LO 2:0 (25:20, 25:14). Dziewczyny, trenowane przez Artura Kukułę, zagrają tym samym w półfinale kaliskiego rejonu. 3 lutego wystąpią w Krotoszynie, rywalizując z ZS nr 1 Krotoszyn oraz z I LO w Kępnie.{gallery}27012012{/gallery}