Sportowe sukcesy uczniów z „Zielonej”

0
    297

Minione dwa tygodnie okazały się pod względem sportowym bardzo pomyślne dla reprezentantów Zespołu Szkół Technicznych. W przeprowadzonej w pleszewskich Plantach powiatowej „Licealiadzie” w sztafetowych biegach przełajowych chłopcy wywalczyli pierwsze miejsce, kwalifikując się do wojewódzkiego finału (13 października w Poznaniu). Bardzo dzielnie walczyły też dziewczyny, zajmując ostatecznie drugą lokatę. Rozegrany w Ostrowie Wlkp. rejonowy finał „Licealiady” w lekkoatletyce przyniósł sukces Filipowi Biadale, który w biegu na 100 metrów osiągnął wynik 11,86 i zajął drugie miejsce. W nagrodę wystąpi w wojewódzkim finale, który odbędzie się 7 października w Poznaniu. W rozegranym w Pile VIII Memoriale im. Mariana Głuszka, stanowiącym Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce, po srebrny medal sięgnął Jan Kaczmarek, który pobiegł na dystansie 1500 metrów (4:50,10). Tobiasz Czekalski zdobył „brąz” w biegu na 100 metrów (12,34). Pomyślne wieści napłynęły też z Borku Wielkopolskiego. Uczeń naszej szkoły, Konrad Krzywy, wespół z Szymonem Potarzyckim i Bartłomiejem Bąkiem, wywalczył drużynowo drugie miejsce w Rejonowej Spartakiadzie Sportów Obronnych.