Uczniowie ZST upamiętnili pułkownika Mieczysława Mozdyniewicza

0
729

We wtorek  23 maja, w oficjalnych uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej płk. Mieczysława Mozdyniewicza, dowodzącego pleszewskim 70 pp w latach 1927 – 1935, wzięli udział uczniowie klasy II ti i I teh. Uroczystości powiązane były z prezentacją sprzętu współczesnego Wojska Polskiego oraz umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy 70pp, zaprezentowanego przez pleszewską Drużynę Tradycji 70pp wspólnie z naszymi uczniami. Dzień później, 24 maja, odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Trójboju Obronnym obejmującym: strzelanie z karabinka AK 47, sztafetowy marszobieg bojowy oraz krzyżowy pojedynek strzelecki. W zawodach, w których udział wzięło 13 drużyn z całej Polski, nasza drużyna, pod opieką P. Macieja Szczepaniaka, zajęła czwarte miejsce w konkurencji Sztafetowy Marszobieg Bojowy. W składzie drużyny znaleźli się: Klaudia Kuznowicz, Klaudia Ratajczak, Piotr Kierstan i Milan Michalak. GRATULUJEMY!!!