Wielkopolski konkurs recytatorski

0
441

W dniu 07.03.2018 r. uczennice klasy I Tl Noemi Julia Drążewska i I Te Anna Wojciechowska uczestniczyły wraz z opiekunem Panią Romaną Siemasz w IX Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim Poznańskie Dziewiątki „Kto Ty jesteś…?”, organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie recytatorskich uzdolnień uczniów, a także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. W konkursie wzięło udział 65 uczestników. Noemi wyrecytowała wiersz Jana Kasprowicza pt. „Rzadko na moich wargach”, Anna natomiast utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Pieśń o fladze”. Nasze utalentowane dziewczyny miały możliwość publicznego zaprezentowania się na tle wielkopolskich szkół. Przede wszystkim jednak zyskały ogromne doświadczenie w dziedzinie recytacji.