Wizyta na targach ITM w Poznaniu

0
444

W piątek 9 czerwca  2017r uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum mechatronicznego byli na wycieczce w Poznaniu. Główny punkt programu stanowiło zwiedzanie targów Innowacje Technologie Maszyny. Celem targów ITM Polska jest prezentacja i promocja dokonań przemysłowych na światową skalę. Targi ITM Polska są przykładem doskonałego mariażu przemysłu, biznesu i nauki. Bierze w nich udział blisko 1000 wystawców, którzy prezentują innowacyjne maszyny i rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak  transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy. Dla uczniów  naszej szkoły była to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy i zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami w dziedzinie przemysłu. Po części oficjalnej był czas na rozrywkę w ramach, której odwiedzili kino i obejrzeli „Piratów z Karaibów-zemsta Salazara”.
Opiekunami uczniów byli Dariusz Cichy, Robert Karczewski i Krystyna Mastalerek.