X-lecie PSPS Libero Pleszew

  0
  393

  W sobotę 30 maja w sali sportowej Naszej szkoły odbył się jubileuszowy turniej w piłce siatkowej dziewcząt z okazji X-lecia Pleszewskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej „Libero”. Od początku swojego istnienia treningi i mecze rozgrywane przez Libero odbywają się w sali ZST. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: UKS Piątka Turek, UKS ZSMS Poznań i gospodynie turnieju. W drużynie Libero wystąpiły ponownie wychowanki grające w klubach II i I ligi, a na trybunach pojawiły się byłe zawodniczki,

  które już nie trenują siatkówki. Wśród byłych i obecnych zawodniczek wiele było uczennic Naszej szkoły np.: Daria Janowicz (KS Budowlani Toruń – I liga), Izabella Tomczyk (MKS Świdnica – II liga), Daria Kałużna, Karolina Chwalińska, Joanna Lewandowska, Natalia Zacharczuk, Agata Sobczak. Turniej wygrała drużyna z Poznania przed ekipą z Turku. Gospodynie, w drużynie których spotkały się trzy siatkarskie pokolenia były gościnne i zajęły trzecie miejsce. Zmagania turniejowe obserowowali zaproszeni

  goście ze starostą pleszewskim p. Maciejem Wasielewskim na czele.

  {gallery}20150612{/gallery}