ZST NA XIV OGÓLNOPOLSKIM POKAZIE REGIONALNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH GWIAZDKA 2015

    0
    484

    Coroczną tradycją przedświąteczną stał się udział uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Przy Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie w pokazie organizowanym przez Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. W tym roku pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych Krystyny Kowalskiej Katarzyna Bogacz i Alicja Kunert z klasy IItż i Ewa Kowalska z klasy Itż przystąpiły do dwóch konkursów na najładniejsze stoisko wigilijne oraz na najlepszą potrawę wigilijną. W pokazie uczestniczyło 15 delegacji szkół z całej Polski, a także z Ukrainy i Białorusi. Uczennice zostały wyróżnione za aranżację stoiska. Przygotowane potrawy wigilijne były wykonane zgodnie z zasadami kuchni makrobiotycznej i także wszystkim zgromadzonym gościom bardzo smakowały.

    {gallery}20151208{/gallery}